Eilepsia vōi muu haigus 16.12.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Kuskil aasta poolteist on olnud pearinglused ja pilgu kinni jäämist päris mitu korda päevas, samalajal kui pilk kinni jääb saan kõigest aru ja saan ise sellest ka valja tulla, on ka palju hajevil olekut. Tehti tabaline EEG mis ei näidanud midagi, siis tehtu une-eeg mis ka ei näidanud midagi, arstid kahtlustasid epilepsiat. Kas üldse on võimalusnsellele kui uuringud ei näidanud, seat nüûd tahetakse panna haiglasse päevaks-kaheks ja see masin külge. Mul on varasemalt olnud rahapuudus ja hakkasin ka B12 võtma mis natuke on leevendanud aga arst ei usu, et sellest on. Mis teie soovitaksite? Kas võib olla hoopis kehas mingi muu asi, mis seda tekitab, samuti on mul kuskil aasta juba olnud südamevahelöögid, mida uuringutega ka nähti aga pole midagi tehtud, samuti on seedimine korrast ära, ka nahk on väga ülemäära kuiv ja juukseid langeb palju

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Üks asi, mis mulle tundub on Teie haigusärevus. Kõigil inimestel esineb sarnaseid häireid ja tillukesed hälbed analüüsides. Kui uuringud ei ole näidanud mõnda konkreetset haigust, siis seda tuleb usaldada. Soovitan koostööd oma arstidega, mõistlikku jälgimist ja ärevusega toimetulekut.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi