Ärevus, hingamisraskus 11.08.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on viimasel kahel nädalal jube ärevus olnud ja paaril õhtul kui olen ka ärevil magama läinud on syda puperdanud ja siis magama jäädes (uinumis momendil) tunnen vahepeal et ei hinga ja siis ehmatan üles. Kas tegu on millegi ohtlikuga? Kuna olen suur terviseärevik siis kardan ka tohutult oma südame pärast sest on tekkinud hingamisraskused ( voivad olla ka ärevusest) siis vahepeal tunnen nagu kas valu või ebamugavust rinnus ja vahel ka seljas aga ka need on hetkelised. Pulss on rahulolekus 70-85... vererõhk on normaalne kuid siiski kardan millegipärast oma südame pärast. Vahepeal nagu lööb hästi tugevalt aga mitte eriti kiirelt. Ka paremas kõrvas kohiseb. Kuna saan perearsti juurde paari päeva jooksul siis tahaksin lihtsalt uurida kas tegemist on millegi ohtlikuga, või viitavad kõik sümptomid siiski ärevusele. Väsimust eriti ei esine. Trepist yles kõndides nagu hingeldama ka ei hakka aga õhupuudust tekib küll. Ninakaudu nagu ei saa hästi hingata või nagu ei saaks piisavat kogust kätte.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Täanan usalduse eest. Teie vaevused on omased pigem terviseärevusele ja ärevushäirele. Sellel on väga palju põhjuseid. Kuid ennem tuleks välistada kehalised haigused, seda aitab teha perearst läbivaatuse ja uuringutega. Enne arsti juurde jõudmist soovitan pidada need päevad päevikut, kuhu märgite üles oma tegevused, kohtumised ja mõtted mis eelnevad haigushoole. See aitab saada paremat ülevaadet nii Teil endal kui perearstil.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi