Hingamisraskus mu 84 aastasel isal 30.06.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, selline mure et mu isal kes 84 aastat vana tekkis umbes kuu aega tagasi hingamisraskus see tekkis kuidagi ootamatult just siis kui isa teeb midagi füüsilist, ta tarvitab perearsti poolt kirjutatud ravimeid kuid siin ongi mure ma lihtsalt ei tea enam kelle poole pöörduda olen korduvalt isa nimel kirjutanud Laagri Perearstikeskusele et isal on hingamisraskused ja nüüd kaks nädalat tagasi läksid ka jalad paiste palunud neid et nad midagigi kirjutaks isale kuid tulutult isa alles käis uuringutel ja siis ei avastatud midagi eriskummalist nüüd paar päeva tagasi kirjutasin uuesti ja palusin et nad kirjutaksid midagi turses jalgade vastu ja ka hingamisraskuste vastu kuid enne nemad ei kirjuta kui isa uuesti vastuvõtule läheb seletasin et isal on valus käia turses jalgade tõttu ja ta hakkab jubedalt ka hingeldama et isal on võimatu minna ja pikalt kõndida mida teha? Mu isa kasutab Foradil inhaleerimis kapslit tal on astma juba pikki aastaid kuid nüüd tundub et Foradil jääb talle lahjaks ja veel see et toas näitab õhuniiskust või siis kuivust 70% kas see mõjutab kuidagi hingamisteid? Ma ei tea enam kust abi saada perearst ei aita ja nii olengi täiesti null seisus tahan et isal läheks paremaks ja ta saaks jälle kergemalt hingata mitte ei hingeldaks pidevalt

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saan soovitada vaid head koostööd oma perearstiga. Hingeldusel on väga palju erinevaid põhjuseid.
Igal perearstil on telefoniaeg, katsuge vahetult perearstiga saada ühendust ja leida lahendused.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi