Lööve kaelal/turjal 17.04.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mure seisneb siis selles, et kaelal ning turjal on sellised ketendavad ning punetavad lööbetaolised kohad, mis on pigem valusad. Need muidu ei sügele, kuid kui natukenegi palavamaks läheb siis hakkab kipitama ning natukene ka sügelema (näiteks öösiti magades), seetõttu hommikuti läheb seis isegi hullemaks. Olen kreemitanud (Advantan; muud looduslikud toitvad kreemid; Bepanthen) igapäevaselt kuid kasutult. Mingi hetk need taanduvad ning siis pigem soojema ilmaga näiteks kerkib jällegi probleem. Ja selline ketendav lööve on pigem vasakul pool kaela ja sealt edasi turjani, kui paremal, kuid paremal on ka tuntav kuivemapoolsem nahk.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Pildilt torkab silma kuiv, ketendav ja punetav nahk. Kindlasti vajab selline nahk 2 korda päevas regulaarset hooldust atoopilise naha jaoks mõeldud baaskreemiga (näiteks Atoderm, Atolys või Essex). Diagnoosi täpsustamiseks oleks vajalik külastada nahaarsti. Nahaarstile pöördumiseks pole perearsti saatekirja tarvis.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst