Südames vesi 18.08.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Selline mure, et südames on vesi ja lisaks on ka rütmihäired. Seetõttu ei varusta süda hapnikuga ka peaaju. Selle tõttu käib pea kogu aeg ringi ja ei saa liikuda. Lisaks sellele on mul vasak käsi halvatatud insuldi tagajärjel. See juhtus alles eelmisel kuul. Ka selles on süüdi südameprobleemid.
Praegu on määratud mulle ravimid. Kas oleks võimalik südant ära ravida nii, et varustaks verega taas peaaju. Olen mõelnud ka operatsiooni peale, kuid kas on võimalik üldse seda terveks ravida?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõistan muret. Soovitan kõike arutada oma perearstiga ja küsida ka paari erineva kardioloogi konsultatsiooni. Võib juhtuda, et tubli sisearst esineb kardioloogina, kuid see pole päris see. Südame jõudlust toetav ravi, veerohi, trombe ennetav ravi, vererasvade tasakaalu normaliseeriv ravi, rütmihäire ravi, taastusravi-rehabilitatsioon ja palju sellist, mida me veel ei tea. Saan vaid soovida head koostööd oma arstidega ja proovida erinevaid raviskeeme. Kui üks ei tööta nii nagu soovime, siis tuleb leida teine. Õnneks on kõik ravimid meil saadaval.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi