magneesiumi riboflaviin, koensüüm q10 ja migreen 18.07.15 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Diagnoositud auraga migreen üle 10a tagasi, trigeriks on menstruatsioon ja ovulatsioon, stress ja kui olen kaua ereda päikese käes olnud. Vererõhk on pigem madal 110/70. Kas ja mida arvate kui hakata võtma magneesiumi, riboflaviini, koensüüm q10, teeks 2 kuuse kuuri, kas peaks enne neuroloogiga ikka põhjalikumalt konsulteerima ja analüüsid tegema või on see suhteliselt ohutu ja võiksin lihtsalt omal käel ära proovida?

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Kindlasti ei pea eraldi neuroloogi poole pöörduma ja võib ise antud ravi ära teha, kuid minu esimeseks soovituseks on kuuri pikkus vähemalt 6 kuud! Põhjus on selles, et teadusuuringutega on näidatud, et profülaktiline ravi vajab pikemat toimet, et migreenihoogude sagedus ja tugevus jääb langenuks ka peale ravi lõppemist.
Kuna tegemist on meie toidus sisalduvate ainetega, mis samas on väga olulised raku töös, siis ei ole need kuidagi ohtlikud (kui Te ei tarvita neid ebanormaalsetes kogustes. Soovitatavad päevased doosid igal ainel eraldi: Mg 600 mg/p, B2 vitamiin 400 mg/p ja CoQ10 100 mg x3).
Samas aga soovitan ma Teil pidada ka peavalupäevikut, et saada ülevaade, kuidas siis objektiivselt valud ravile alluvad ning edaspidi, kui probleem on endiselt elukvaliteeti häiriv, oleks neuroloogil ülevaade valude sagedusest pikema aja jooksul.

Tervist soovides,
Liis Sabre

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Migreen

Mul oli 6 aastaselt migreen ja mul on tunne et see on uueti tulnud . Jubedad peavalud kukla piirkonnas ja sellised väikesed piinavad valud pea küljeosas .
Kas migreen võib uuesti tekkida ?

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen võib vahepealse vaikse aja järel muutuda jälle suuremaks probleemiks.

Loe edasi

Küsimus

Kas migreen saab ära tappa.

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen ei tapa.

Loe edasi

Migreen

Tere,
kannatan peavalude käes umbes 12 aastat, nendest viimased 5 a on olnud valud väga sagedased, nädalas korra paar. On olnud juhuseid, et valu kaob u kolmeks nädalaks, kuid tuleb siis jälle tagasi. ...

Vastas dr Sulev Haldre

Peavalud on hootised, esinenud 12 aasta jooksul - tõenäoliselt on tegemist nn "idiopaatilise" peavaluga, s.t. ei ole peaaju orgaanilist haigust. Valud on umbes kord nädalas, kirjelduse järgi nimetaksin ...

Loe edasi

Migreen

Mu pea valutab meelekohtadest ja tagant kuklast.
Valu on piinav,alla vaadates valu tugevneb.Valutab
umbes 2päeva järjest paar korda kuus.Valuvaigistid eriti üldse ei aita.Üks arst ütleb ,et ...

Vastas dr Sulev Haldre

Kui tugineda ainult mõnele kirjeldusele kirjas, on see pigem migreen kui pingetüüpi peavalu.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: