Vereproov 24.06.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Küsimus selline, et miks mõõdetakse magneesiumi taset verest? Minuteada on verest mõõtmise täpsus nullilähedane. Minul endal oli magneesium referentsi ülemises otsas aga tegelikult oli raske magneesiumi puudus, nii raske et sain isegi veenisisest magneesiumi manustamist. Ka teiste elektrolüütide ja mineraalainetega on sama asi, et veri ei näita ôigeid andmeid.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Mina oma kliinilises praktikas magneesiumi ei määra. Küsimus pigem neile, kes seda analüüsi määravad.

Head soovides,
Vanda Kristjan