Kõrv 04.11.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere selline küsimus kas vaik lükkab ise väiksemad purud välja arst vaatas mu kõrva ja ütles et ei näinud midagi aga lopudan ja kogu aeg voolab välja midagi ja kas ka vaigu pealt lükkab välja.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Kõrva kuulmekäigus on isepuhastumise süsteem, mida tagab kuulmekäigus olevad karvakesed, mille abil vaiku kõrvast väljapoole suunatakse. Kõrva kuulmekäiku aktiivselt loputada ja puhastada ei ole vaja. Kui vaik kuulmekäigu juures on kogunenud, siis see tähendab, et kõrva puhastumine toimub.

Head soovides,
Vanda Kristjan