Põletab, kõrvetab allapoole rinda 29.01.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Kaks ja pool aastat tagasi hüppasin pea ees vette ja murdsin kaela ja olen allapoole rinda halvatud. Allapoole ribisid kuni tagumikuni kõik kõrvetab ja põleb, nagu keevasse vette on mind visatud. Põletab igast kohast, vasakult paremalt seest väljast, üks päev ühest kohast teine päev teisest kohast ja päris kõvasti, katsuda pealt nahka täitsa külm noh normaalne. See kõik kestab juba kaks aastat, väga segab elada. Olen leidnud rohu mis leevendab seda, see on zopikloon, üks päev aitab rohkem teine päev vähem kõik oleneb kuidas kõrvetab. Zopikloonil on limiit üks tükk päeva kohta ja rohkem seda välja ei kirjutata aga vahest läheb neid kolm päevas ja neid peab otsima mujalt mis on väga ebamugav. Tahan leida analoogset rohtu millel pole limiiti ja mis aitab paremini ja õigemini. Rohud gabapentiinid, diasepaamid, xanax jne pole aidanud. Oskate öelda miks ja mis asi põletab ja millal see lõppeb. Aidake palun õige rohu leidmisega. Aitäh!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt nn. neuropaatilise valuga mille vallandab seljaaju kahjustus. Ravim nimega Amitriptyliin 25 Mg. 1-2 tab õhtul võib aidata - välja saab kirjutada perearst.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika