Valu jalgades ja kätes 02.06.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes 2 kuud tagasi tekkis lihase-ja liigesvalu jalgades ja kätes. Põlved valutavad, säärtes ja kintsudes torkiv valu erinevates kohtades. Vasakul jalal ülevalt nn liikuv koht kõndides valutab. Vahepeal algab valu alaselja ja nimmelülist ning levib edasi puusadesse, tagumikku ja tagumiku külgedele ning sealt edasi. Vahest on selline tunne nagu luu ise valutab. Jalad surevad ära ja labad lähevad vahel krampi. Kätes samasugune valu. Randmetesse lööb painutades valu, mõlema käe pöidlas on valu kohas, mis algab, käe ja sõrme liitumiskohas. Käed surevad ära igapäevaseid toiminguid tehes nagu juuste föönitamine ja nõude pesemine. Hommikul ärgates kohe valu ei ole vaid jalad on lihtsalt kanged. Vahest harva, max 3 päeva on juhtunud, kus valu üldse pole ja siis naaseb. Olen tähele pannud, et valu ei tunne ma ka, siis kui olen nt. seltskonnas, nagu unustaksin. Vahest lööb valu vasakule poole rindkeresse rohkem küljele. Vasakult poolt kael ja õlavööde valutab, masaažist abi ei ole olnud. Vasakul pool peas on harva torkiv valu konkreetses kohas (eelmine aasta käisin mrt uuringul ja kõik oli korras). Praegu kirjutades on ka kuidagi kergem. Vahest tekib selline ärev tunne sisse. Kujutan endale juba igasugu asju ette ja muretsen väga. Millega võib tegemist olla ? Kas tegemist võib olla ennast haigeks mõtlemisega kaasnevate füüsiliste sümptomitega ? Olen teinud magneesiumi jalavanne, kasutanus lioton1000 geeli, joonud ingveriteed, abi millestki pole. Kas on see ärevushäire, stress ? On ka olnud tükitunne kurgus ja suu kuivab mònikord mõned päevad, samuti on nagu õhupuudus vahest, pean sügavalt sisse hingama. Millise spetsialisti poole peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks alustada perearstist kes võib soostuda tegema esmased reumauuringud. Soovitav on ka reumatoloogi konsultatsioon kuna tegemist võib olla liigeste ja ümbritseva sidekoe reaktsiooniga mõnele muule kestvale või läbipõetud haigusele.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika