peavalu 17.02.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, tohter!
Juba paar nädalat on kestnud kiirgav, pulseeriv kuklast lähtuv peavalu vasakul peapooles, nahk ja kogu pea on kombeldes valulik. Leevendust olen saanud ibuprofeenist, selle mõju kadudes algab jälle valu, mõnikord mõjub ka asend. Kas on võimalik see ennekogematu valu on saanud alguse hambaravist? Nimelt tehti mulle juureravi paremal pool, seekord tundsin uskumatult tugevat valu, mis lõi välguna kuklasse. Kolm päeva võtsin valuvaigisteid, (ibumetiin või -max). Hammas on rahunenud, aga vastaspoolel valutab pea. Hambaarst arvas, et need asjad pole seoses, perearst soovitas ibuprofeeni, sama ka hambaarst. Kas sellisest valust saab üldse terveks? Head soovitust oodates
KATI

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Alguse võis peavalu saada seoses pea ja kaela asendiga hambamanipulatsioonide ajal - kuklaliigese juurest lähtub suur kuklanärv mis kannab valu pähe. Mõistlik oleks teha ravikuur nt. ibumetiiniga 2x päevas ca 1 nädal. Kui valu püsib, tuleb tulla vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos