Tundlik põlv. 08.10.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Minu mure sai alguse umbes pool aastat tagasi, kui olin kuuendat kuud rase. Minu parem põlv hakkas jalutades nagu liigesest välja käima vms. Ma ei oska seda hästi kirjeldada, tunne oli lihtsalt ebamugav, valu see ei teinud, aga kohati võttis jala nõrgaks all. Kõndides tundsin põlves kerget hõõrdumist ja loksumist. Nüüd enam sellist asja tundnud pole, aga põlv teeb vahel liiga. Niisama istudes ja kõndides ei ole midagi häda, aga näiteks põlvitades, rätsepa asendis istudes, jalga sirutades ja muudes ebatavalistes jalahoiakutes on põlv valus. See valu on just põlveõndlas.
Mõtlesin ise, millest see tulla võib ja leidsin, et hoian ainult paremat jalga üle põlve. Kas valu võib sellest olla? (Kui jalg on üle põlve, siis valus ei ole.)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Selle küsimusega tuleks pöörduda ortopeedi poole.

Dr. Ain Pajos