Epilepsia ja mälu 10.10.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Aastaid tagasi diagnoositi mul epilepsia ja sellest saati on tulnud iga päev rohtu võtta. Minu jaoks on väljaspool küsimust, et mingist ajahetkest - võimalik et päris algusest peale - on mul tõsiseid probleeme mäluga:
* inimeste nimed ei jää üldse meelde;
* inimesi, kellega olen vaid korra kohtunud, ei tunne järgmisel korral ära;
* aeg-ajalt kontrollin tänaval, et kas ma püksid panin ikka hommikul jalga - ma ei saa selles lihtsalt kindel olla:-(
jne jne jne.
Mida teha?!? Veebis on ridamisi artikleid epilepsia ja sellelga kaasnevate mäluprobleemide kohta. Paistab, et väljaspool Eestit tegeletakse ka sellele probleemile lahenduste otsimisega...

http://www.epilepsy.com/articles/ar_1063660566.html toob välja kolm võimalikku põhjust:
1. Neurobiological influences, including direct effects of abnormal brain function and of seizures
2. A treatment effect, including the impact of antiepileptic medication on thinking and behavior
3. The effect of psychosocial factors, including how mood and self-esteem may contribute to your perceived quality of life
Kuna mul hoogusid juba mõnda aega olnud pole ja psühholoogilist aspekti olen üritanud mitmete idamaiste meetoditega kontrolli all hoida, siis jääb minu jaoks üle vaid see rohtudest põhjustatud probleemi variant. Veel kord, mida teha!?! Vahetada rohtusid ja loota paremat?!?!

Post-it lipikud jmt, millest räägitakse näiteks aadressil http://www.epilepsynse.org.uk/pages/info/leaflets/memory.cfm on mul niikuinii juba kasutusel, aga see ei ole lahendus!!!

Kuna siit kaudu niikuinii otseselt abi anda ei saa, siis ootaks lihtsalt tõesti ausat ja abivalmit seisukohta selle küsimuse koha pealt.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuigi hoogusid olnud ei ole on oluline kas EEG uuringu leid on normaliseerunud?, võimalikud on nn. subkliinilised hood mida ise ei märka aga mäluprobleeme võivad põhjustada.
Mis ravimit kasutate.
Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos