Kas saan olla rase kui on päevad 19.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Tean, et see on rumal/ebaloogiline küsimus kuid kui suur on võimalus olla rase samal ajal kui on päevad? Olin kaitsmata vahekorras ja äpi järgi oli samal päeval ovulatsioon. Päevad tulid nii nagu äpp ka siis nö ''ennustas''. Selle tsükli päevad on olnud nagu iga teise tsükli omad (kestab umbes 4-5 päeva) - teine päev rohkem vererohkem ja viimased kaks päeva rahulikum ja täidab sideme ikkagi ära. Olen kuulnud, et on võimalik olla rase ka siis kui on päevad ja kuna olen vastik ülemõtleja tegin ka suurest hirmust tsükli 3ndal päeval ka testi, mis tuli negatiivne. Seega pöördungi Teie poole, et saada rahulolu ja ei mõtleks nõmedalt üle.

Heade soovidega

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Enamikel juhtudel rasestumisega seoses menstruatsioon jääb ära. Esimestel raseduskuudel võib vahel oletatava menstruatsiooni ajal esineda ülivähest määrimist.
Tavapärase menstruatsiooni ja negatiivse rasedustestiga on rasedus välistatud.