Kas võin olla rase? 23.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline küsimus, et võtsin 23.05 sos pilli.
Vahekorda ei olnud, aga kaaslane hõõrus enda suguelundit vastu minu suguelundit. Mainin veel, et 11.04 võtsin samuti sos pilli ja päevad hakkasid 15.04 ning siis 16.05. Aga hetkel siis võtsin igaksjuhuks sos pilli ja päevad hakkasid 28.05. Järgmised päevad hakkasid 17.06. Kas on võimalus, et olen rase?
Ette tänades!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
SOS pilli kasutades tekib tavaliselt veritsus nädala jooksul ja järgmise menstruatsiooni algus on siis ligikaudu 4 nädala pärast. Menstruatsiooni algus võib nihkuda ja olla kas oodatust varem või hiljem. SOS pille kasutades on tsüklihäired sagedaseks kõrvaltoimeks ja sellega peab arvestama. SOS pille kasutatakse vaid erandkorras nagu nende nimigi ütleb ( näiteks kondoomi purunemisel), mitte kui regulaarset igakuist rasestumisvastast vahendit. Kuna seksuaalvahekorda ei olnud ja peale SOS pillide kasutamist on menstruatsioonid olnud ja viimane 17.06, siis raseduse võimalust ei ole. Vajate kindalsti põhjalikumat nõustamist võimalike rasestumisvastaste vahendite osas. Soovitan pöörduda Noorte Nõustamiskeskusesse.
Head soovides,
dr.Katrin Seidelberg