Kas see võib olla miskit tõsise, või võin hoopis rase olla? 17.08.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Plaanime mehega juba mitu kuud teist beebit. Aga pole õnnestunud veel. Kui esimest last ootama jäin, siis polnud sellist asja et 2nädalat enne päevi on munasarjades valud.
Mehega olime vahekorras 3dal augustil ja 4dal augustil oli vastik tugev kõhuvalu,nagu hakkaks
päevad,see oli selline tugev valu, mis kadus paari h möödudes valuvaigistit võttes.
Aga peale seda minu meelest hakkasidki mul alakõhus munasarjades valud. Need valud on siis kui ma toimetan ja tõstan miskit, aga otseselt see valu ei häiri/ei
sega toimetamist. Kas see on võimalik et kui ma olin 3-dal vahekorras, siis 4-dal oli pesastumine ja võin rase olla?
Päevad peaks hakkama järgmine nädal esmaspäeval(ebaregulaarsed päevad on mul) ja tavaliselt nädal enne päevi on mul alakõhuvalud. Aga seekord on kuidagi imelik,sest varem mitu nädalat enne päevi pole selliseid valusid olnud.
Vahepeal vasak, vahepeal parem ja vahepeal mõlemad munasarjad.
Ja rinnad on suurenenud,aga ma ise arvan et see on sellest et päevad hakkavad kohe.kohe.
Kas tark tegu oleks oodata päevad ära,et äkki olen rase,või juba pöörduda igaksjuhuks günekoloogi juurde?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ovulatsioonivalu võib olla harva ka päris tugev. Valu taandub tavaliselt 1-3 päeva jooksul, kuid vähest valulikkust võib harva esineda ka kuni menstruatsioonini. Arsti poole peab pöörduma, kui peaksid tekkima tugevad valuhood, mis ei vaibu. Võimalikku rasestumist saate testiga kindlaks teha, kui menstruatsioon oodatud päeval ei alga. Kui algab menstruatsioon, siis rindade hellus ja ebamugavustunne alakõhus kaovad.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg