Rase või mitte 13.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 29 aastane neiu, peagi saan 30aastaseks. Viimane vahekord oli 1.03.22 ning oli kaitsmata vahekord. Peale vahekorda läksin kohe ka pesema ning enamus voolas välja, kuid nüüdseks ei ole ikka päevad hakanud. Selg annab koguaeg tunda nagu vaikselt hakkaksid päevad. Eelmine mens algas 10.02.22 (kestab tavalisrlt 6-7päeva). 12.03.22 tegin hommikusest uriinist varajase rasedustesti ning tulemus oli negatiivne. Samas 02.03.22 lendasin lennukiga reisilt tagasi koju ning veebruaris põdesin covidit. Kas ma võin siiski olla rase, kui 11päeva peale vahekorda oli test negatiivne? Tundub nagu hakkaksid päevad aga määrima ei ole ikka hakanud või võib seda mõjutada ka see, et veebruaris ei ole 31päeva?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kindla vastuse annab vaid see, kui kordate rasedustesti, kui menstruatsioon pole alanud. Tegemist võib olla tsüklihäirega, mis omakorda seotud reisiga.