Kas olen rase 07.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere mul selline mure et mul olid viimati päevad 26.10- 30.10 aga nüüd rohkem pole olnud aga alakõhtu lööb valud ja valutab ka pea vahel ja ajab tihti vetsu ja voolus on selline nagu munavalge midagi sellist kas on võimalik et olen rase? See oli eelnev küsimus aga tegin testi ära ja näitas ainult ühte kriipsu ehk et ei ole aga täna mul on väga paha olla seest keerab ja ajab iiveldama et kas testi jaoks võis äkki liiga vara olla?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rasedustest põhineb rasedushormoonil ja teatud tasemest alates hakkab seda näitama.
Kindluse mõttes saate teha ka vereanalüüsi HCG-le, mis annab numbrilise väärtuse. Kui HCG on alla 5,0, siis rasedust ei ole ja tegemist on tsüklihäirega ning teie enesetunde muutused võivad olla seotud algava menstruatsiooniga. Kui HCG on üle 30, siis on tegemist algava rasedusega.
Teine variant on korrata rasedustesti 3-4 päeva pärast, kui päevad ei ole ikkagi alanud.