Rinnas kõva moodustis 22.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Leidsin paar päeva tagasi paremast rinnast nibust üleval pool selgesti tuntava täiesti kõva tüki. Tundub mitte väga väike, palli moodi, liikuv. Rinnad on väikesed ja oleks kindlasti tundnud, kui see juba varem seal olnud oleks. Olen seda võibolla ehk liiga tihti ka katsunud, sest koht ise hakkab valulikuks minema. Panin aja ka rinnakabinetti, kuid sinna saan alles 15. aprillil. Väliselt tundub rind täiesti normaalne. Olen sellest olukorrast suhteliselt häiritud ja ärevil, sooviksin nõu või arvamust, et millega võiks tegu olla ja kas ma peaksin muret tundma.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 21-aastane

Suure tõenäosusega ei ole tegemist rinnavähiga. Noortel võivad esineda healoomulised tsüstid ehk vedelikud, vahel on tunda rasvmoodustised, kui rasvkude paikneb ebaühtlaselt või kolletena.
Kohe saate pöörduda noorte nõustamise kabinetti. Kui peaks olema vajalikud lisauuringud, siis esmase uuringuna noortel on rinnanäärmete ultraheliuuring, vajadusel punktsioon süstlanõelaga ehk proovitüki võtmine. Ise tasudes saab alati kiiremini nii mammograaf.ee kui ka mujal.
Noortel on rinnanäärmed väga tihked ja neid soovitatakse kontrollida menstruaaltsükli 5.-15. päevani ehk peale menstruatsiooni. Väga muretseda ja paanikasse sattuda ei ole põhjust.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7