Tugev valu 03.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Parem rind meeletult valutab. Päevad olid alla 2ndla tagasi. Sain saatekirja aga sinna üle kuu järjekord. Ei ole sünnitanud ega ei tarvita mingeid ravimeid. Googeldades leiab vaid vähk. Kas on ka muid võimalusi mis selle põhjustab? Tükki ega midagi ei ole leidnud.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rind võib valulik olla erinevatel põhjustel Pahaloomuline kasvaja ehk rinnavähk muutub valulikuks alles kaugstaadiumis ja tavapäraselt on siis valulikus piirkonnas tunda suur ebaühtlase pinnaga tihend. Varases staadiumis vähk ei valuta.
Valulikkus võib seotud olla healoomuliste moodustistega nagu tsüstid ehk vedelikukogumid, lipoomid, fibroomid, kuid ka sellisel juhul on tegemist tuntava tihendiga, mis on liikuv, siledaseinaline ja valulik. Põletiku korral on tavaliselt valuliku piirkonna nahk tihkem ja punetav. Rinnas võib valulikkust põhjustada ka süvalihased, rinnalihaste venitus, närvilõpmete valu, mis on sageli seotud füüsilise suurema pingutuse või koormusega, sundasendiga. Rindadega tegeleb perearst, günekoloog ja mammoloog. Perearsti poole saate arvatavasti kõige kiiremini, kes saab teie rinna üle kontrollida ja vajadusel lisauuringule suunata.