Aevastamine õhtuti 04.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist.
Nimelt esineb selline olukord, et õhtuti suvalisel hetkel hakkan aevastama, nina läheb tatiseks ja pea hakkab valutama. Esinenud on seda viimane aasta ja tuli justkui iseenesest. Elan korteris, kuid sarnane asi esineb ka siis, kui ööbin vanemate juures majas või maakodus.
Aevastades tuleb röga-laadne tatt ja tihti toimub aevastamine 3-4 aevastust järjest.
Väga ebameeldiv ja väsitav.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Väga meenutab allergilist reaktsiooni mingi aine suhtes. Võiks proovida käsimüügi allergiaravimiga, võtta seda igal õhtul 1 tb u 1 tund enne tavapärast aega, kui aevastamine tekib. Nt 1 nädal. Hinnake efekti. Vajadusel allergoloogi konsultatsioon, allergiatestid ja edasine käsitlus.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi