Uriin voolus 25.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kumb see tundub fotode järgi kas uriin või voolus?
Aluspesu nuusutades ja lasin nuusutada ka oma emal temagi tundis millegipärast uriini haisu. Selline asi on aastaid
On see asi normaalne või? Kas aluspesu peab selline olema?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil võib tegemist olla uriini tahtmatu lekkega. Uriin on kollakas ja spetsiifilise lõhnaga. Limane helekollakas rohkenenud voolus võib samuti aluspükse nii määrida. Soovitav on minna günekoloogi kontrolli, et täpsustada vooluse suhtes ja vajadusel teha analüüsid. Peske intiimpiirkonda spetsiaalse naistele mõeldud intiimgeeli-või vahuga, mis sisaldab piimhappebaktereid. See aitab mikrofloorat tupes paremini tasakaalus hoida. Kui tegemist on tahtmatu uriini lekkega, mis ei ole seotud pingutusega ( köhimine, aevastamine, raskuste tõstmine), siis on võimalik selle vähendamiseks kasutada spetsiaalset tablettravi.