Ärajäänud menstruatsioon peale suurt kaalukadu 28.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peale bariaatrilist operatsiooni kaotasin 7 kuu jooksul 49kg. Menatruatsioonitsükkel oli enne operatsiooni ja kaalulaotuse ajal korrapärane. Kaalukaotus lõppes 2 kuud tagasi ja siis lõppes ka menstriatsioon (ei tea kas kokkusattumus või omavahel seotud), mis on nüüdseks vahele jäänud kaks korda. Viimane menstruatsioon (juuli alguses) oli teistest erinev ja pruunikas voolus kestis väga kaua, varasemalt seda juhtunud ei ole.

Enesetunne hea, kaal stabiilne, vereanalüüsid (sh vitamiinid) korras.

Kas ja millal peaks tsüklihäire puhul arsti poole pöörduma? Kas antud juhul võib tegu olla ka muu, kui kaalulangusest tingitud "kõrvalmõjuga". Kas ja kuidas see kehale mõjub? Mida saaksin ise ära teha, et tsükkli taastumist soodustada?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, menstruaaltsükkel on kindlasti seotud kaaluga ja peale suurt kaalukaotust võib tsükkel niiviisi reageerida..
Naistearstile soovitaks ikkagi minna.Võiks vaadata hormoone.
DRKadastik