Limane voolus 12.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Aeg-ajalt, kuid eriti viimased 2 nädalat on olnud tupevoolus limane ja valkjas. Kas see võib viidata mingile põletikule või seenhaigusele? N25.a

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Limane voolus esineb normaalselt tsükli keskel, s.t. ovulatsiooni perioodil.
Kui esineb pidevalt limane voolus, võib olla tegemist emakakaela põletikuga ja seda saab kindlaks teha analüüsidega.
dr. Seemen