Ära jäänud menses 03.05.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Võtsin 21. märtsil viimase Lindynette 20 pilli, mida olin eelnevalt ca 10 aastat kasutanud. 26. märtsil algas menses kuid nüüd ei ole uut mensest hakanud ning tupp on muutunud väga kuivaks ja sügelevaks. Voolus on viimasel paaril nädalal valge ja limane (puderjas/tükkis ei ole vaid kiuline pigem). Vahel (mitte alati) on tunda ka natuke paha lõhna. Hügieenitoimingutes midagi muutnud ei ole, samuti ei ole olnud ka kaitsmata vahekorras.
Viimatine külastus naistearsti juurde oli 24. jaanuaril ning siis oli kõik korras. Varasemalt on pikalt paigast ära olnud PAP-test.
Kas minu sümptomid on kõik põhjustatud pillide ärajätmisest või võib olla sellele ka mõni muu põhjus?

Aitäh vastamast
K.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kuna olete võtnud pille pikka aega, võib menstruatsioonitsükli taastumine võtta aega. Tavaliselt algab menstruatsioon paari kuu jooksul. Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid mõjutavad organismi hormonaalset tasakaalu ja tupe keskkonda. Tupeseen on kõige sagedasem probleem, mis sellistes olukordades võib tekkida ja teie kaebused viitavad sellele. Soovitan apteegist küsida tuperaviks Canesteni. Samuti soovitan lisaks teha kuur "Ecocillin oral" kapslitega, mis aitavad tupe mikrofloorat taastada ja ennetada probleemi kordumist ( 1 kapsel päevas sisse võtta , 15 päeva).