Biopsia otsus 03.04.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Palun seletage lahti biopsia otsuse lauseid:

"Lamiepiteel pinnal" ja "IHK uuring: p16 - üksikud positiivsed rakud" - kas see tähendab eelvähki seisundit?
"Tugev krooniline põletikuline infiltraat stroomas" - kas see on ravimitega ravitav?
Kas sellise diagnoosi puhujl peab kõrvetuse tegema?

Terve otsus on allpool:

"Adekvaatsus: adekvaatne. Kolm bioptaati emakaaelast
Tugev krooniline põletikuline infiltraat stroomas
Lamiepiteel pinnal
IHK uuring: p16 - üksikud positiivsed rakud
84499006 Krooniline põletik / M43000 9482002 Inimese papilloomiviirus / E33450 HPV 181453009 emakakael / T83000"
P.S mul on HPV tüüp 51

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Emakakaela biopsia vastus on emakakaela krooniline põletik ja HPV, tehtud on ka lisauuring ( IHK). Lihtsalt lahti seletades tähendab kirjeldatud vastus seda, et Teil on HPV, kuid HPV-st põhjustatud düsplaasiat ehk muutust, mis eelneb emakakaela vähie tekkele, ei ole. Kirjeldatud krooniline põletik on seotud samuti HPVga. HPV vastast ravi ei ole. Organismi immuunsüsteem võitleb HPVga ja suure tõenäosusega suudab sellest vabaneda. Samas on ka võimalus, et HPV-st põhjustatud rakumuutused süvenevad ja tekib düsplaasia. Seetõttu peate jääma jälgimisele. 1 aasta pärast tuleb analüüsid ja kolposkoopia korrata. Mõõduka ja raske düsplaasia korral ( biopsia vastus CIN2 või CIN3) on emakakaela kirurgiline ravi (konisatsioon) vajalik.