Biopsia vastus 30.12.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Sain täna oma parema rinna biopsia vastuse.
See oli järgnev: Paremast rinnast 4 sammasbioptaati pikkustega 12; 14; 14 ja 14 mm. Mikroskoopia: Invasiivne duktaalne kartsinoom G2/3. Ki67 indeks 34%. Östrogeenretseptorid mõõdukalt positiivsed (skoor 120). Progesteroonretseptorid fokaalselt nõrgalt positiivsed (1-3%). HER2 skoor 3+.
Kuidas seda tõlkida ja mida peaks edasi tegema?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kindlasti peate pöörduma oma günekoloogi poole,aga kui ta on pikemal puhkusel,paluge oma perearstil Teile anda saatekiri mammoloogi konsultatsioonile.
See ei ole lõplik otsus,mis biopsial leiti,aga kuna mikroskoopial leiti invasiivne duktaalne kartsioom,siis vajate täpsustatud uuringuid.
Edu soovides,
Maie Väli