Biopsia. 13.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Palun teie abi.

- Kolposkoopia näidistus: HSIL, HPV 16

- Kolposkoopia on adekvaatne.

- 1. transformatsioonitsooni tüüp.

Leid. lai TZ. Ilma värvumata eesmisel huule kl 10- 1 suunas valkjad kondüloomid. Eesmisel
huulel kl 8 kuni kl 3-ni atseetovalge lesioon, mis suubub kaelakanalisse, kus pind
mattvalgem, pinnal ka atüüpilisi veresooni. Kl 1 suunas Ov. Nabothi

- Patoloogiline leid.

Swede indeks

- Kolde piirjoon 1p - terav

- Värvumine äädikhappega 2p - matt

- Veresoonte joonis 2p - atüüpilised veresooned

- Kolde suurus 1p - 2 kvadranti

- Värvumine joodiga 1p - ähmaselt kollane

- Hinnang: 5-7p - raske astme muutus (HSIL) vajab täpsustamiseks biopsiat

Biopsia võeti kolmest kohast. Vastused alles kolme nädala pärast.Kas võib tegu olla juba arenenud vähiga? Kõige rohkem tekitab muret kuid kestnud puusa- ja alaseljavalud. Puusavalu on igapäevane.Kas võib olla see valu seotud antud analüüsidega?
Kas peaks ka partner käima kontrollis?( 11 aastat koos,mees)

Tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 32-aastane

Probleem on tõsine ja vajab uuringuid: Kolposkoopia näidustus: HSIL, HPV 16; raske astme muutus (HSIL) vajab täpsustamiseks biopsiat. Lisaks HPV kondüloomid.
Biopsia vastus saabub suure tõenäosusega varem, kuid mitte alati, kui on vajadus korduvalt üle vaadata ja sellest sõltub edasine otsus. Hetkel jääb mulje, et järgmine samm on konisatsioon narkoosis. Kui olete HPV vaktsineerimata, siis koheselt peale konisatsiooni oleks arukas end HPV vaktsineerida, et selline probleem taaskord ei tekiks:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
Kui saadate minu töömeilile oma isikukoodi, siis saan vaadata, kus asutuses teostatakse histoloogiline uuring, kaugnõustamine 17€.
Emakakaela vähi vastu on vaid neli meedet: mitte suitsetada, vajadusel kasutada kondoome/hoiduda sugulisel teel levivatest nakkustest, pöörduda arsti juurde, kui on määrataud ja HPV vaktsineerida.
Alati võite tulla teiseseks nõustamiseks vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7