Kolposkoopia ja biopsia 29.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Osalesin emakakaelavähi sõeluuringus, mille tulemusena selgus, et olen HPV-positiivne. Mind saadeti kolposkoopiasse ning võeti kaks koeproovi. Biopsia vastust veel ei ole.

Kas saaksite palun selgitada, mida võib välja lugeda kolposkoopia vastusest?
Ette tänades!

KIRJELDUS KOLPOSKOOPIA PROTOKOLL - Kolposkoopia näidistus: LSIL, HPV 16 ja muud
- Kolposkoopia on adekvaatne.
- 2. transformatsioonitsooni tüüp.
Leid - Patoloogiline leid.
- TZ: sees - II kvadrant, IV kvadrant Swede indeks - Kolde piirjoon 0p - hajus - Värvumine äädikhappega 1p - piimjas
- Veresoonte joonis 0p - peen mosaiiksus - Kolde suurus 1p - 2 kvadranti - Värvumine joodiga 1p - ähmaselt kollane - Hinnang: 2-4p - kerge astme muutus (LSIL) Raskusaste - I - kerge astme muutus. - Invasiooni kahtluseta. Histoloogiline uuring - Proov võeti. - Histoloogia võtmise koht: II kv k1, II kv k2

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

LSIL, HPV 16 ja muud= on leitud HPV kõige ohtlikum tüüp 16 ja muutused emaka kaela rakkudes:
LSIL – (ingl low-grade squamous intraepithelial lesion) – madala astme lamerakuline
intraepiteliaalne lesioon.
Hinnang: 2-4p - kerge astme muutus (LSIL) Raskusaste - I - kerge astme muutus. - Invasiooni kahtluseta. Histoloogiline uuring - Proov võeti. - Histoloogia võtmise koht: II kv k1, II kv k2

Suure tõenäosusega veel täna emaka kaela vähki ei ole. Patoloogilis-histoloogilisest vastusest selgub lõplik otsus.
Ise saate:
1) mitte suitsetada;
2) vaktsineerida end kohe HPV vaktsiiniga Gardasil 9;
3) pöörduda määratud ajal naistearstile;
4) kasutada kondoomi, soovitada ka partneril end HPV vaktsineerida.
Tegemist on vaktsiinvälditava probleemiga.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7