Biopsia seletus 01.04.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Palun seletage lahti biopsia otsus:

Adekvaatsus: adekvaatne. Kolm bioptaati emakaaelast
Tugev krooniline põletikuline infiltraat stroomas
Lamiepiteel pinnal
IHK uuring: p16 - üksikud positiivsed rakud
84499006 Krooniline põletik / M43000 9482002 Inimese papilloomiviirus / E33450 HPV 181453009 emakakael / T83000

Kas see tähendab, et peab probleemi kirurgiliselt lahendama?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Selle vastuse põhjal ei oleks konisatsioon vajalik (veel). Põletikke saab edasi uurida ja ravida. Koheselt tuleks end vaktsineerida HPV vaktsiiniga Gardasil 9
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

Kuna olete noor, siis kirurgiline ravi oleks viimane vältimatutel juhtudel ja vastavalt Eesti Naistearstide Seltsi ravijuhendile
https://emakakaelajuhis.weebly.com/

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee