jube kõhuvalu 16.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline probleem, et viimastel kuudel on mul jubedad kõhuvalud menstruatsiooni esimesel päeval. Kõik algab kuidagi vaikselt, siis läheb nii tugevaks, et ei suuda püstigi tõusta ning on sellised kuuma-külma hood kus värisen jubedalt. Algul on hästi plav ja on tahtmine, kõik riided ära võtta, kuid natukese aja pärast (umbes paari minuti pärast) on jälle nii külm, et tahaks kasukat kanda. Olen kuulnud, et mõnel aitab valusid leevendada kõndimine, kuid ma ei suuda sammugi astuda. Pilt ka kõigub pidevalt ees. Selline "tappev" valu on ainult esimesel päeval, teine päev õrnalt tuikab.

Muidu on tsükkel 6 päeva pikk ja järgmine menstruatsioon on 29 päeva pärast. Tegelikult umbes iga poole aasta tagant see vahe muutub, mõnikord 23-31 päeva vahet.

Seega küsimus oleks, et kas on mingeid tablette mis aitaksid leevendada seda valu? Ibuprofeen ja paracetamol ei aita.

Tegelikult, on teine küsimus ka, nimelt muidu võiks ju nagu naistearstile minna ja oma probleemist rääkida, aga siis küsib ta nagunii kas olen süütu või mitte, aga vastus on, et ma ei tea. Kunagi oli võimalus et magasin ühe kutiga, aga kahjuks on mul mäluauk selle koha pealt. ( see juhtus 1.5 a tagasi), natuke ebamugav oleks arstile seda rääkida.

Kui juba küsimiseks läks, siis kas patsiendi soovil, arst lõikaks ( kui see õige sõna just on) neitsinaha läbi. Tõesti, selle esimese korraga kaasneks ainult valu ja veri. Kas siis selline võimalus eksisteerib? See on ju tegelikult minu nahake ja seega oleks ju reaalne, et mina otsustan mida teha.

Aaa, veel üks küsimus: kui suguvõsas on päris palju naisi kellel onemaka kasvaja, kas siis on oht mul suurem ka kunagi seda põdeda? Ning kas see ei oleks probleemikskui tahaksin antibeebipille hakata võtma?

Ette tänades.

Kairi (17 a)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kairi !

Kõigile küsimustele vastse saamiseks vajate reaalset naistearsti konsultatsiooni.

Probleeme on Teil palju.

Tegutsege, õppige, pöörduge naistearstile.

naistearst G.Littre,