probleem rasedaks jäämisega 04.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul tehti Veebruaris laparaskoopia põhjuseks et ei jäänud rasedaks.Kui mitu kuud pean ootama enne kui uuesti arsti poole pöörduda juhul kui ei jää ikka rasedaks. Laparaskoopia ajal eemaldati mõned liited ,parem munajuha on korras vasak ei ole eriti lootusrikkas nii sain arstist aru.Siiani ei ole rasedaks jäänud.Üritanud olen ligi 3 aastat .

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Arvan,et pool aastat võiks ikka see vaheaeg olla laparoskoopiast kuni uuesti arstile sama probleemiga pöördumiseni.Ostke apteegist BIOCARD ovulatsioonitestid ja mõõtke m.tsükli 11-15 päevani hommikuses uriinis LH voogu.Siis saate teada oletatava ovulatsioonipäeva ja siis on ka günekoloogil kergem edasist ravi korrigeerida.