Rinnavähk imetamise ajal 21.02.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Imetan last (laps 1,4- aastane) Mulle kiirgab vasakusse rinda aegajalt valu ning katsudes on see rind tükilisem. Teine rind katsudes täiesti pehme. Samuti on näha nahapinna muutust- naha sissetõmme (apelsinikoorelaadne). Kas see võib olla kuidagi imetamisega seotud? Et need on lihtsalt piimajuhad, mida tunnen? Plaanin paari nädala jooksul imetamise lõpetada. Seni pole imetamisega valulikkust, põetikke või muid probleeme kunagi olnud. Olen natuke paranoiline, sest mu õde suri mõned aastad tagasi rinnavähki ja ema piinleb rinnavähi käes. Kas imetamise ajal on üldse võimalik rinda uurida või peaksin imetamise enne kiirelt lõpetama.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ilma uuringuta pole võimalik öelda, kas muutus rinnas on seotud imetamisperioodiga või mitte. Soovitan esimesel võimalusel pöörduda rinnakabinetti, kus spetsialist vaatab rinnad üle ja suunab täiendavaks uuringuks. Imetamise ajal on võimalik teha rindade ultraheli uuring. Tallinnas on võimalik pöörduda kas Ida-Tallinna Keskhaigla rinna tervise kabinetti (saatekiri pole vajalik) või Põhja-Eesti Regionaalhaigla rinnakabinetti ( perearsti saatekirjaga).