Põletustunne ja valulikkus paremal kubemes 11.02.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline põletav, pitsuv valulikkus paremal kubemes. Erit pitsub ja valutab enne roojamist. Peale roojamist läheb pisut kergemaks. Laparoskoopial tehti pilt günekoloogi jaoks ja lisati ka kirjeldus, et emakas suurenenud, hüpereemiline, vasakus munasarjas tsüst (vasakult ei valuta üldse), emaka taga pisut verist vedelikku. Günekoloogiliselt on tehtud, kõik bakt. külvid ja suguhaiguste proovid, mida õnneks ei ole. Rektumi taga on samuti tsüst, mis ei ole pahaloomuline. See teeb ainult istudes valu. Pikemat aega juba. Tupes on tulitav tunne kogu aeg. Oleme teinud seentevastast ravi flukonasooliga ja klotrimasooli küünaldega 3 kuud iga kord 3küünalt. Aga ei tundu asi paranevat. Günekoloog ütleb, et emakas vajutab emakakaelale ja surub seda tupe taha. Enne lapr.-t oli UH-l näha, et parem munasari on emaka taga. Mida ma peaks tegema, et saaks vaevustest lahti? Kerge valulikkus on juba paar aastat olnud, aga peale laparoskoopiat läks oluliselt hullemaks. (laproskoopia oli 2009 sept.s) Lisaks on ka põieärritus selline suht pidev. Uriiniproov oli õnneks korras. Tupe ph on happeline. Millega võiks olla tegu?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Palun vabandust, kuid küsimus jõudis tehniliste probleemide tõttu minuni 16.02.2010 kell 13.45.
Unustasite kirjutada, kas olete sünnitanud? Milline on rasedusanamnees?
Lugedes teie kirja jääb mulje, et tegemist ei ole günekoloogilise probleemiga. Tegemist võib olla ärritatud soole sündroomiga. Selle vastu on uus ja hea ravim Duspatalin. Soovitan tulla vastuvõtule. Aja saate broneerida ööpäev läbi online teel meie kodulehekülje kaudu. Kui süsteem ei toimi, siis minu töömeili kaudu. Kaasa on vajalik võtta: Op protokolli koopia, pat.histol.vastuse koopia, kui see on teostatud, viimase kliinilise vereanalüüsi koopia, veregrupi ja reesuskuuluvuse koopia. Kaasa ka gün analüüside koopiad 2008-2010. Kindlasti on olemas lahendus; kui kaebused ei kao peale Duspatalin ravi, siis võiks teostatada soolte uuringud. Ootan vastuvõtule koos andmetega. G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt