Millega võib tegu olla? 25.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 49 aastane naine.Minu mure,päevad algasid aga nüüd veritsen juba kolmandat nädalat.2 nädalat oli ka päris tugev alakõhu valu.Nüüd selline õrn valu või pigem surve tunne.Millega võib tegu olla?Õrn valu tunne pigem paremal pool kubemes.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, arvestades teie vanust, siis võiks põhjuseks olla algav preklimakteeriline periood. Soovitan minna günekoloogi juurde, kes peaks täpsustama emaka seisundit. Võimalik, et emakaõõnes on polüüp või emaka limaskest on paksem. Võimalik et midagi sellist pole , aga tegu on hormonaalse ebakõlaga. Igal juhul on võimalik teid aidata. DRKadastik