HPV VIIRUS 05.10.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Kallis Tohter. Olen 40 aastane naisterahvas sünnitanud kaks last.Olen teile juba paaril korral kirjutanud. Mure ikka sama kui eelmisel korral.Käin naistearstil juba eelmise aasta augustist teatud vaheaegadena.Olen siiani jälgimisel.Käisin oma pere arstil ja avastti midagi emakakaelal.Saadeti Tartusse seal tehti histoloogiline uuring,tsütolloogiline uuring ja see toimus 31.03.2008.Ja vastused olid tehti emakakaelast kella9.00 suunas ,kella 6.00 suunas jakella3.00suunas.Leid oli selline et kõigis 3-s lokalisatsioonis koilotsütoos. Lokalisatsioonid 9,6-CIN1.Lokalisatsioon3. CIN EI ILMESTU.Ja tsütoloogiline hinnang.-nõrga düsplaasiaga lameepiteeli rakke,atüüpilisi koilotsüüte LSIL/HPV.Siis tehti hormoonid,kasvajamarkerid javiroloogilisd CA-125-23,2KU/L CEA-0,858.Sinna juurde tehti veel sonograafiline,endokavitaalne uuring ja see tehti 18.04.08 Vabandan väga kui ei ole kirjutatud õieti.Enne neid uuringuid saadeti mind perearsti juurest CIN2 -GA.Tartus öeldi peale uuringuid et on CIN-1Saadeti tagasi jälgimisele kolme kuu pärast läksin tagasi tehti uued proovid,leiti et nagu oleks paremaks läinud .Kirjutati tuppe kuulid jaet loputada kummeli ja saialillega.Tegin need kõik ära ,läksin tagasi võeti proovid ,midagi paremaks ei ole läinud,jälle on CIN 2 JA-33.saadeti jälle Tartusse tagasi.Tahtsingi küsida et kas need proovid võivadki nii kiirelt muutuda.Sain aja uuesti alles 5 nov.Olen endast väljs ja olen juba sellest väga väsinud.Olen olnud 16 aastat abielus .Olen oma elu elanud normaalselt ,ei suitseta ja vahekorras olles olen kasutanud kondoomi.Üks mure veel abikaasa on kaukel tööl ja kui ta ükskord koju jõuab.Siis tahaks ju ikka kaissu pugeda.Olles kaitstult vahekorras hakkas peale seda veritsema hästi natukene.Öelge teie palun kas tõesti pean oma el korstnasse kirjutama mis peaks tegama kas ootama 5 novembrini või pean tulema tasulisse.Tahaks terveks saada .NB.põen südamelihaste põletikku,mis on paranemis järgus võibolla need rohud teevad minu immuunsussüteemi nõrgaksTänan teid juba ette ja loodan et saite aru mis on mu südamel.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Soovitan paluda oma günekoloogiliste analüüside koopiad 2007-2008 oma kätte ja tulla koos nendega tasulisele teisele nõustamisele, et saada hingerahu. Aja saate helistades 14-15 kolmapäevadeks väljapool vastuvõtuaega. (v.a. 15.10-siis olen koolitusel).
Emaka kaela vähi vastu on vaid 4 meedet:
-mitte suitsetada
-kasutada kondoomi
-külastada emaka kaela vähi sõeluuringuid , vt. www.cancer.ee
-vaktisneerida!!! end emaka kaela vähi vastu
www.hpv.ee vaktsiin kuni 45-eluaastani
www.vaktsiin.ee kuni 55-eluaastani

Enamasti on vajalik 6 kuud kestev madaldoosiline emaka kaela põletiku ravi ja vaktsineerimine 6 kuu jooksul ning muutused kaovad. Sagedamini on muutused emaka kaelal spiraalidega naistel, eriti liiga pikka aega emakasse jäänud spiraalidega.
Koilotsütoos viitab viirustele. Tupeloputusi ei peeta kaasajal ravimeetoditeks. Peale selle on need ebamugavad ja ebahügieenilised. Postkoitaalne -vahekorra järgne kontaktvetristus vajab uuringuid.
Saate tutvuda ravijuhendiga www.ens.ee.
Vastab tõele, stress vähendab vastupanuvõimet ka HPV-inimese papilloomi viirustele. Müokardiit noortele naistel on enamasti stressi ja ärevuse väljenduseks, millele lisandub sagedasem kurgumandlite eemaldamine. Seda on näidanud elu(kogemused).
Ärge muretsege, ravi võimalusi enne päris emaka kaela vähi teket on mitmeid.
Saatke minu töömeilile oma isikukood. Kirjutage üles ravimid, mida tarvitate ja kui kaua.
G.Litter, naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt