Kas HPV viirus levib suudlemise? 22.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Läksin oma kallimast lahku, ta leidsid uue naise. Otsin vaikselt uut meest, sekspartnerit kellega kondoomiga olla vahekorras. Nägin yhte uudist, et HPV viirus levib ka lihtsalt keelega suudlemisel. Kas suudlemine on ohtlik ja HPV viirus levib nii? Et nüüd ei tohi meest suudelda ka?Mul pole praegu kedagi ja HPV viirust mul ka pole. Mu naistearst tunnistas mu terveks.
Kysimus, et kas HPV viirus levib suudlemisel? On suudlemine ohtlik?
Lugupidamisega vastust ootama jaades 36aastane naine.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Oraalseksiga on võimalik HPV-sse nakatuda ja see võib tekitada rakumuutusi suuõõne limaskestas, neelus. Kuid eelkõige on HPV-ga seotud kasvajatekke risk seotud inimese immuunsüsteemiga, rohke suitsetamisega. Peamine oht seoses HPV kõrge riskiga tüvede nakkusega on seotud emakakaelaga.
Tavaline suudlemine ohtlik ei ole.
Teil on võimalik ennast HPV suhtes vaktsineerida ja HPV-ga seotud kasvajate tekke riski maandada.