PCOS? insuliinresistentsus? 09.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Hiljutisel UH läbivaatusel leiti "subkapsullaarsed folliiklid". Analüüsitulemused mõni kuu varem: foll. faasis LH 7.1, FSH 3.9. Antibeebipille ei võta (enne seda 3 aastat Diane-35). Olen normaalkaalus (167/57), 32-aastane. Viimased rasedused (mitu aastat tagasi) on varajases staadiumis katkenud, üks laps 11-aastane. Praegu rasestuda ei õnnestu. Kehal liigne karvakasv (reie siseküljed, rinnanibud), tugev karvakasv kätel ja jalgadel. Näonahk probleemne, seljal vistrikud. Aastaid olen hädas olnud kõrgenenud vererõhuga, viimati üldkoresterool 5.9. Ei suitseta, alkoholi ei tarbi, toitun tervislikult. Mida saaksin ette võtta, et rasestuda ja kui rasestun, et see ei katkeks?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Võiksite tulla minu vastuvõtule. Teeme kordusuuringud ja määrame mida edasi teha.Saatekirja pole vaja,küll aga on vaja ette registreerida. Tervitades,Maie Väli