PCOS ja soov rasestuda 31.10.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 23aastane naine ning olen viimased 10 kuud üritanud rasedaks jääda. Enne beebi planeerimisega alguse tegemist võtsin raseduse vältimiseks 1,5 aastat Diane 35 tablette. Eelmise aasta detsembris avastati mul rutiinse kontrolli käigus munasarja tsüst ning samal päeval lõpetasin ka pillide tarbimise. Veebruaris ja märtsis tarbisin tsüsti ravimise eesmärgil Duphastoni ning seejärel aprillis ja mais samal eesmärgil Yasminelle pille. Kuna eelnimetatud ravimid loodetud tulemust ei andnud, siis eemaldati tsüst juunis laparoskoopia teel. Kontrolliti ka munajuhade läbitavust. Pärast nimetatud protseduuri tundus kõik korras olevat. Augusti algul toimus menstruatsioon. Septembris jäid "päevad" ära (rasedustest oli negatiivne)ning kui need ei olnud oktoobriks alanud, pöördusin arsti poole (vahetasin sel hetkel ka arsti). Taas kirjutati välja Duphaston. Võtsin seda 10 päeva ja tsükli teisel päeval käisin vereanalüüse andmas (veresuhkur, hormoonid jne). Analüüsid olid korras, kuid arstile tegi muret see, et munasarjades olevate hormoonide omavaheline tasakaal oli paigast ära. Teostati UH uuring, mille järel pani arst diagnoosiks välja kujunemata PCOS-i ning kirjutas taas välja Diane 35 tabletid.
Jutt tuli vist üsna segane, kuid sooviksin teada, mida arvate Teie Diane 35 kasutamisest selleks, et soodustada rasestumist? Minu teada on PCOSi näol tegemist seisundiga, mida on küll pillidega võimalik leevendada, kuid nende tarbimise lõpetamisel sümptomid naasevad. Ei tahaks kuidagi ilma asjata oma keha veel rohkema keemiaga kurnata ning kuna olen PCOS diagnoosiga patsientidelt Teie tegevuse kohta palju positiivset kuulnud, siis jään Teie vastust huviga ootama.

Tänades,
R

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Mina sooviks Teid Tartu Ülikooli naistekliinikus näha ja teha ka põhjalikumad uuringud.
Võite kirjutada minu meilile maie.vali@kliinikum.ee.Siis lepime kokku analüüsidesks kõige sobilikuma aja.See peaks olema ravivabal perioodil Kohtumiseni ! Maie Väli