Roaccutane ravi ja kaalutõus 29.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen terve elu olnud hädas aknega, eelmise aasta hakkasin käima kosmeetiku juures, kes tegi nahale uuringud ja selgus, et meeshormooni on palju jne. Igasuguse hooldustega nahk pole paremaks läinud, praeguseks olen 3 kuud teinud nahaarsti soovituse roaccutane ravi, ravi algusest peale on lisadunud kaalu pea 7kg. Kas see vôib olla antud ravimi kôrvalmôju? Muu elustiilis ja toitumises muutunud ei ole. Mul on ka hormoonspiraal. Kas vôib olla, et nende kaks asja ei sobi oma omavahel?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Hormoonspiraaliga seotud selline kaalutõus on vähetõenäoline, küll aga halvasti ravile alluv akne võib olla mingil määral seotud hormoonspiraaliga. Akne korral soovitatakse pigem kombineeritud pille, osad neist on aknet vähendava toimega, mida saab kirjutada ikka naistearst. Roaccutane ravi ei tohiks ka eriti kaalu mõjutada. Võimalik ,et teil mitu komponenti, mis mõjutanud kaalu. Kindlasti aktiivne sportimine ja toitumine on olulised ja arvestama peab, et teatud vanuses ka ainevahetus muutub. DRKadastik