Belara 18.10.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Dermatoloog kirjutas mulle ravimi Roaccutane ning sellega seoses ka Belara. Hakkasin Belarat võtma 3.oktoobril kui algasid päevad. Infolehel on küll kirjas, et võib tekkida määrimine, mis peaks mööduma. Minul aga pole see siiamaani möödunud ning olen pisut mures. Kas mul on muretsemiseks põhjust või on see normaalne? Kas ma saan midagi ette võtta?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
Roccutane ravi ajal on rasestumine vastunäidustatud ja seetõttu on teile soovitatud pillid. Pillidega alustamise esimese 1-2 kuu jooksul esineb sageli määrimist, s.o. kõige sagedasem kõrvaltoime, seega pole muretsemiseks põhjust. Pille tuleb võtta skeemi järgi edasi. Kui pidev määrimine jätkub ka järgmise kuu jooksul, on soovitav pille vahetada.
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seemen