Nahaprobleemid - mis muud :( 28.09.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on suur mure. Olen 27 aastat vana naisterahvas, kelle näonahk on väga kehv.

Seda probleemi mul puberteedieas polnud, kid nüüd võib öelda, et ca 4 viimast aastat on olukord täiesti võimatu. Vistrikud, punnid, mis tulevad naha alla, paisuvad suureks (vahest ka vihaselt punaseks, kui mitte alati), kuid nö pead otsa ei tule ja nii ma näengi alla 30 - aastaselt välja rohkem puberteet, kui iial varem.

Olen kasutanud kõike, mille peale olen tulnud. Erinevaid teepuuõliga tooteid (Oriflame, Australian TeaTree sari)- näopuhastuseks mõeldud geelid, näoveed, kreemid; Phytomer'i apteegisarja näovett, maske, kreemi; meie oma kohalikku Puhas Loodus tooteid, mis on tootetutvustuselt lugedes sobinud jne. jne. Osad tooted on sobinud ka, kui peale 1 korra (1 tuub, 1 pudel jne) kasutamist need tooted enam ei mõju ja kõik läheb vanasse rööpasse tagasi.
Samuti olen käinud Pärnus dermatoloogi juures, kes kõndis minust omaette "mhmh-itades" mööda, teatas pidulikult, et mul on akne (mingi tüüp) ning kirjutas välja Dalacin'i ja Skinoren'i. Need ravimid samuti ei mõjunud - 4 kuud hiljem oli nägu täis SUURI punaseid, peaaegu, et läbipaistvaid punne, mis ei kadunud ei ära ega kasvatanud pead vms. Siis tegin asjale kiire lõpu. Pean tunnistama, et selle arsti juurde mind miski tagasi ka ei kutsunud. Samuti olen kasutanud Differin geeli, mis ei muutnud mitte midagi.

Olen proovinud ka erinevaid variante - tundliku naha, rasuse naha, kuiva, seganaha tooteid. Kui panan kreemi, siis on näonahk päev otsa rasvane ja läigib, kui ei pane, siis kisub ehk, et kuiv. Ja minul on mõistus täiesti otsas :(.

Peaksin ehk siinkohal igaks juhuks ära mainima, et laps on mul sünnitatud, tsükkel regulaarne ja suguelu - mis naha puhtuse seisukohalt oluline pidavat olema - samuti normaalne.

Palun spetsialisti nõuannet!

Lugupidamisega,
K

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Peale Skinoreni, Dalacini ja Differini on olemas teisigi aknevastaseid preparaate. Soovitan vastuvõtule tulla, sest kõik nad on retseptiravimid ning eelnevalt oleks vaja näha Teie nahka seisundis, mida ise halvaks peate. (Mõnikord tuleb inimene vastuvõtule ja ütleb, et täna pole nägu pooltki see, mis tavaliselt. Sellisel juhul ei saa ma adekvaatset ülevaadet ja võin kirjutada nõrgema ravi kui tegelikult vaja oleks)