antiperspirant Maxim 07.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp. dr. H. Raudsepp

Mul on aastaid olnud probleeme liighigistamisega. Võin (eriti veel ärevuse või erutuse puhul) ikka väga higistama hakata. Lausa nägu läheb märjaks, rääkimata kaenlaalustest, need on pidevalt märjad. Pean seetõttu väga valima, mida üldse selga saan panna. Rahulikult kodus olles aga suurt higistamist polegi. Ju siis ikka mingi närvide värk.

See selleks, Teilt tahan küsida hoopiski järgmist: Mõnes apteegis on saadaval selline higistamisvastane vahend nagu Maxim (toodetud vist USA-s). Ostsin ka endale selle juba jaanipäeva ajal ja see tõesti toimib, kaenla alla kantuna higistamist seal EI OLE. Kasutan seda 2-3 korda nädalas, rohkem pole tarvidust, sest vahend on pikatoimeline, ja seda jätkub pooleks aastaks. Nüüd kui tuleks uus osta, tahaksin aga siiski teada Eesti nahaarstide seisukohta, kas selline antiperspirant on ikka ohutu, nagu teda reklaamitakse. Ta sisaldab alumiiniumkloriidi ja toime seisneb selles, et suleb mõneks ajaks higinäärmed ja higi väljumine selles konkreetses kohas (kaenlaalustes) pole võimalik.
Ameerika Vähiliit on küll väitnud, et sellel pole vähkitekitavat toimet, kuid kas see siiski on nii? Või mõjub ta muud moodi kahjulikult? Kas osta veel üks Maxim või higistada endist viisi edasi? Mida Teie soovitate?

Vastust ootama jäädes Lille.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Maxim on tunnistatud ohutuks ka pikaajalisel kasutamisel.