psoriaas 02.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp. doktor.
Ajendatuna eelmisest psoriaasi teemast soovin teada rohkem valgusravist Eestis ja erinevatest meetoditest suve ja talvise vormi puhul. Minul lööb psoriaas välja talvel.
Minu sõbranna Soomest ütleb, et Soomes kasutatakse väga palju valgusravi ja see on kõigile kätte saadav. Kus Tallinnas on need võimalused? Ja mida soovitaksite.

Lugupidamsiega,
Tiina Täht

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud Tiina Täht,
Eestis on valgusravi võimalused suhteliselt piiratud - on võimalik ravi UVA ja UVB-ga. Soomes ja mujal maailmas kasutatavat PUVA Eestis kahjuks kasutada pole võimalik, sest mitte ükski ravimifirma ei tarni vabariiki psoraleeni, mis on vajalik komponent PUVA ravi puhul.
UVB ravi saab minu andmetel Tallinnas Hiiu Nahahaiguste Kliinikus ja Psoriaasikeskuses.
Lugupidamisega,
Airi Põder