uus haigushoog 27.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere lp doktor,
Peale kolmandat ravikuuri on ureaplasmoosi külv negatiivne. Ometigi tunnen vasakul pool (külvist 3 kuud) vasaku munajuha piirkonnas nõrka valu. Samuti on mul pidevalt pissoihäda (iga poole tunni tagant). Arst ütles, et enam ei tohiks mul seda bakterit olla (ka partner sai ravi ja kõrvalsuhteid pole kummalgi olnud). Kas vüib olla, et see bakter on ise tagasi tulnud, kuigi 3 kuud tagasi raviti ta mul välja. Olen lugenud sellekohaseid kirju kliiniku portaalis, ja selline probleem, et bakter on ise tagasi tulnud, on ka teistel esinenud. Palun andke nõu, kas see on võimalik.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Ei usu, et tegu oleks ureaplasmast tingitud probleemiga, pigem kirjeldate sümptoome, mis sobiksid põiepõletikule. Soovitan perearsti juures teha uriiniproov ning sõltuvalt vastusest temaga asja edasi arutada.