Peenis valulik ja peal täpid 02.01.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Peenisele tekkisid ca 2 nädalat tagasi punased täpid ja laigud. Üks tumepunane laik ca 3-4mm läbimõõduga. Lisaks tekkisid valged udemed, nagu nahk kooruks. Pärast pesu tekivad need valged udemed tagasi vähem kui 24 tunni jooksul. Ka tihedam pesu pole aidanud. Algul oli ka eesnahk tulipunane ja valulik. Välimuselt on nüüd asi natuke paremaks läinud aga kiheluse, sügeluse ja valu vahepealne tunne on püsiv. Kusiti ots on ka valulik ja natuke ebamugav pissida. Olen kasutanud tsinksalvi ja paar korda ka Klotrimasool GSK 10mg salvi. Kas peaksin jätkama? Probleem tekkis siis, kui hakkasin tarvitama antibiootikumi amoksitsilliin 875 mg klavulaanhape 125 mg (angiini tõttu). Samal ajal hakkas vohama näos ka herpes ja ville ning haavandeid läks täis ka suu limaskest. Nüüd on need taandunud. Kas antud probleemi võis tekitada antibiootikum või oli see pigem kokkusattumus muude terviseprobleemidega? Suguhaigused on 100% välistatud, sest nö. kahtlaseid suguakte pole kunagi esinenud. Abikaasa on ka 100% puhas. Piltide peal pole enam probleemi väga hästi näha aga nädal tagasi oli pilt 2-3 korda hullem. Lootsin, et asi paraneb ise aga siiani pole seda juhtunud.
Lisaks soovin täpsustada, et vajadusel saab kuhu pöörduda Tartus antud murega? Lugesin, et meestearsti vastuvõtule vaja perearsti saatekiri. Kuna seda perearstilt võtta teatud põhjustel ei taha, siis kas saan kuhugi tasulisse Tartus minna?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on põhjuseks laiem immuunsuse langus + antibiootikumide kasutamine, mille tagajärjel peenisel mikroobide kooslus muutus.
Pildi peal on näha peamiselt kaitserakustiku mahu suurenemine.
Kui probleem püsib, siis soovitan vastuvõtule tulla. Kliinikumi meestekliinikus on ka tasulise visiidi võimalus igapäevaselt olemas. Kaasa hommikune esmasjoa uriin ja peenist 24 tundi soovitavalt mitte eesnaha alt pesta.
Lihtsaim kontakt: meestekliinik@kliinikum.ee