rasestumine 06.06.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!Kui tihti oleks mõistlik olla vahekorras kui eesmärgiks on rasestumine.Kas on tõsi et spermatosoididel on nö valmimisaeg?Olen kuulnud et liiga sagedased vahekorrad hoopis vähendavad rasestumise võimalust.Palun teie arvamust.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Piisav peaks olema 2-3 vahekorda nädalas. Kui liialt päevi lugema ja sagedust taga ajama hakkate siis nullib sellest tingitud stress sageli loodetud hea tulemuse. Sperma küpseb mehe suguteedes 80-90 päeva.
Edu soovides
Margus Punab