B-hepatiidi viiruse vastased antikehad 12.05.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 2006-2007. aastatel teismelisena B-hepatiidi vastu vaktsineeritud 3 doosiga. Kuna praegu on sellest juba 16 aastat möödas, tekkis küsimus, kui kaua vaktsiin toimib ja kas peaks täiskasvanuna revaktsineerima?

Andsin vereanalüüsi ja tulemus on selline:
HBs Ab QN 22.9 mIU/ml <10.0

Kuidas saab seda tulemust tõlgendada? Kas olen viiruse vastu kaitstud või mitte? Kas peaks revaktsineerima?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teil on olemas viirusvastane kaitse, kuid juba üsna nõrk. Vakstineerimise järgselt püsib immuunvastus ca 15 aastat. Seega võib peatselt kaaluda revaktineerimist, seda eriti juhtudel, kui puutute kokku inimevrega või kuulute mõnda muusse riskirühma.

Lugupidamisega
Marge Kütt