Tere, soovin kommentaari analüüsidele. 21.11.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Mida pean ette võtma? Olen väsinud, teperatuuri kõikumine ( kuni 38,5), jõuetus. See on viimane analüüs. Enne on tehtud ka analüüse.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teie vereanalüüsi põhjal jääb mulje, et teil on latentne rauapuudus. See tähendab, et teil ei avaldu see veel aneemia ja hemoglobiini langusega, kuid ferritiini, transferriini saturatsiooni ja raua näitajate, samuti MCV ja MCH alusel on põhjust kahtlustada, et teie organismi rauavaru ei ole piisav.
Lisaraua manustamine võiks olla vajalik.
Samas on probleem selles, et teie kaebustele (palavik) see olulist põhjendust ei anna.
Küll võib selgitada väsimust.
Teeksin teile ettepaneku arutada oma perearstiga ja alustada mõõdukat rauapreparaatide tarvitamist. Samuti võib üle vaadata oma toitumusharjumused, eeskätt veganitel kipub rauavaru vähenema.

Lugupidamisega
Marge Kütt