Verevähk 30.05.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

TERE

Ei tea kelle poole sellise küsimusega pöörduda aga ma loodan et saan mingisuguse vastuse teie poolt!

Küsimus on selline , mu tydrukul avastati verevähk või kahtlustatakse seda kuna hemoglobiini tase on tal kogu aeg madala ja langeb veel.MIS saab kui tal ongi´verevähk , ega ma teda nüüd ei kaota , on sellele ravi olemas?

Loodan et leiate aega mu küsimusele vastamiseks

Ette tänades Siim

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere Siim,
Hemoglobiini taseme järgi ei diagnoosi verevähki ükski arst. Kui Teil on kahtlusi, siis peaksite ikka rääkima selle tohtriga, kes kahtluse üles seadis ja täpsustama seda asja. Hemoglobiini langust nimetatakse kehvveresuseks e. aneemiaks ja kui selle põhjused on teada, siis saab seda ka ravida.
Tervitades
Jüri Laasik